...

Napisz list

Zbyt często wyciągamy błędne wnioski, upraszczamy, uogólniamy i twierdzimy, że inni mają lepiej, mają więcej talentu, lepszą technikę, że innym jest łatwiej, inni potrafią, a to z nami coś jest nie tak. Zazdrościmy tego, czego nie odnajdujemy w sobie. Widzimy jedynie to, co zewnętrzne i nie wiemy, jaką cenę inni płacą za to, co widzą nasze oczy.

Myślimy, że innym przychodzi łatwiej śpiewać, mówić, występować, czy w końcu mieć. Nie wiemy, ile pracy włożyli w to, aby być w tym miejscu, w którym są, nie dostrzegamy godzin spędzonych na próbach, ćwiczeniach, nie widzimy ich niepowodzeń. Zamiast marnować energię na porównywanie się z innymi, dostrzeż to, co masz w sobie, nad czym możesz pracować i zrób to. Wykorzystaj czas i własne zasoby na to, by dotrzeć tam, dokąd chcesz. Doceń siebie, swoje umiejętności, możliwości i pracuj, rozwijaj je. Zmień coś w tym, jak postępujesz, by chcesz, aby zmieniło się Twoje życie.

Ćwiczenie, które proponuję ma pomóc Ci dostrzec Twój potencjał, którego być może nie doceniasz porównując się z innymi.
Przygotuj kartkę papieru, coś do pisania i napisz do siebie list.

Spojrzyj na siebie oczami kogoś, kto Cię obserwuje, kto być może patrzy na Ciebie tak, jak Ty patrzysz na sukcesy i talenty innych. Będąc obserwatorem samego siebie, napisz do siebie list, w którym wyrażasz podziw dla Twoich talentów, umiejętności, zdolności, osiągnięć. Wyraź w nim słowa uznania i pochwały. Zobacz to, co mogą dostrzec w Tobie inni ludzie, a czego Ty nie potrafisz docenić.

Co dobrego dało Ci napisanie tego listu? Czego się dowiedziałeś o sobie?

 

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia