...

Na wieszaku

Wizualizacja nie wymaga wielkich ćwiczeń, a do tego możemy ją zastostować prawie wszędzie. Także po, by przed przystąpieniem do ćwiczenia głosu lepiej się nastroić i przygotować ciało. Proste ćwiczenie będzie pomostem, który ułatwi ciału wejście w przyjemniejszy stan bycia, sprzyjający nauce.

Gdy wchodzisz do pomieszczenia, w którym będziesz ćwiczyć swój głos (do domu, do sali prób, na lekcję śpiewu itp.), wyobraź sobie, że wraz ze zdejmowaniem wierzchniego okrycia, kurtki, swetra na wieszaku zostawiasz cały stres, napięcia, frustracje, które nagromadziły się w tym dniu, do tej właśnie chwili.

Zostawiasz tam może złość, słowa, które zabolały, pośpiech, zmęczenie, inne odczucia i emocje.

Pozostawiasz je tam, bierzesz głęboki oddech, energicznie ruszasz ciałem. Otwierasz się na ten czas tylko dla siebie.

Weź jeszcze kilka oddechów i zacznij działać, kiedy poczujesz, że ciało jest już gotowe.

 

Ćwiczenie inspirowane myślami M. Georga („1001 sposobów na relaks”)

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia