...

Medytacja z mantrą

Ćwiczenie to uspokaja, wycisza oraz wzmacnia głos. Powtarzaj je 1-2 razy dziennie przez kilka – kilkanaście minut. Obserwuj zmiany, jakie wywołuje.

Wybierz dowolną mantrę – sylabę (spróbuj np. „OM”, „MU”) lub słowo, które brzmią przyjemnie dla Twojego ucha.

Usiądź wygodnie, wyprostuj kręgosłup, rozluźnij żuchwę (opuść ją lekko, niech wisi swobodnie przez kilka chwil), oddychaj głęboko.

Zacznij powtarzać wybraną mantrę najpierw w myślach. Obserwuj co się dzieje, obserwuj pojawiające się myśli i pozwól im przepływać. Obserwuj sygnały płynące z ciała i również pozwól im odpływać. Cały czas powtarzaj mantę w swoim własnym rytmie.

Następnie wypowiadaj mantrę na głos. Poczuj swój dźwięk w ciele, odczuj, ile spokoju niesie ze sobą powtarzanie dźwięku. Medytuj świadomie, wczuwaj się w dźwięk, w swój głos.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia