...

Ćwiczenia wzmacniające pracę nad głosem

Pracuj nad sobą, zmieniaj się i obserwuj, jak na te zmiany reaguje Twój głos.

Nie są to typowe ćwiczenia, nie jest to gimnastyka głosu. To raczej zadania. Ich cel jest nieco inny – mają pomóc Ci rozwijać siebie. Bo kiedy rozwijamy się, zmieniamy się – zmienia się nasz głos.

 1. Codziennie odpowiadaj sobie na pytanie: Czy to robię dzisiaj przybliża mnie do tego, co chcę robić jutro?
 2. Rozpocznij każdy dzień dobrą myślą na swój temat, na temat życia. Uciesz się, że istniejesz i poczuj radość
 3. Uśmiechaj się do siebie kilka razy w ciągu dnia. Przypomnij sobie coś, co przywoła miłe wspomnienia lub po prostu pomyśl o sobie z miłością i czułością. Doceń siebie, doceń to, że żyjesz i doceń to, co masz.
 4. Bądź wdzięczny – myśl o tym, jak fajny i niepowtarzalny jest Twój głos. Dziękuj za niego sobie, Bogu, naturze.
 5. Pozwalaj sobie na relaks, ale nie na nudę. Odpoczywaj, rozluźniaj się, ale nie marnuj czasu na nudzenie się i marudzenie.
 6. Dbaj o kondycję fizyczną – spacery, sport, taniec i każda forma aktywności, która sprawia Ci radość pozwolą Ci pozbyć się napięć i usprawni Twój oddech.
 7. Codziennie chwal samego siebie – za każdy mały krok postępu w ćwiczeniach, za każdą inną rzecz, która Ci się udała.
 8. Bądź niedoskonały i popełniaj błędy. Ucz się na nich.
 9. Myśl pozytywnie, oczekuj najlepszego – trzymaj się tej zasady zawsze, cokolwiek robisz, planujesz, nastaw się odpowiednio, uwierz, że się uda.
 10. Stosuj pozytywne afirmacje, autosugestię – zgodnie ze samospełniającym się proroctwem, to, w co wierzysz, staje się. W ten sposób kształtujesz swoją rzeczywistość. Uważaj na słowa, które wypowiadasz o sobie – one mają moc.
 11. Bądź przychylnie nastawiony do innych ludzi, okazuj im serdeczność i życzliwość, uśmiechaj się do nich.
Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia