...

Ćwiczenia relaksacyjne z uśmiechem

Codzienny uśmiech 

  • Uśmiechaj się do siebie szczerze i jak najczęściej. Możesz patrzeć w lustro. Nawet mały uśmiech ma pozytywny wpływ

Rozluźninie szyi, krtani, gardła, warg i żuchwy

  • Aby rozluźnić spięte mięśnie szyi, krtani, gardła, wargi i żuchwę pomyśl o czymś, co sprawia ci przyjemność i uśmiechnij się do własnych myśli. Pozwól, by powietrze samo napłynęło, gdy rozchylisz usta. Wydychając powietrze bezgłośnie wymawiaj samogłoskę „a”, cały czas uśmiechając się do swoich myśli. Powtórz ćwiczenie także z samogłoskami „e”, „i”, „o”, „u”, „y”.

 

Wewnętrzny uśmiech wersja I
(na podstawie tekstu P. McKenna)
  • Usiądź lub połóż się wygodnie. Niech w twoich oczach zagości uśmiech. Możesz delikatnie unieść kąciki ust, jak człowiek, który zna wspaniały sekret, ale nie czuje potrzeby, by go zdradzić.
  • Uśmiechnij się do każdej części swojego ciała, która wydaje ci się spięta albo boląca. Uśmiechają się, aż poczujesz rozluźnienie i ulgę.
  • Uśmiechnij się do każdej części ciała, która czuje się szczególnie dobrze. Możesz jej podarować bardziej serdeczny uśmiech, dziękując jej za to, że pomaga ci zachować zdrowie i siłę.

Pamiętaj, by twój wewnętrzny uśmiech dotarł do każdej części twojego ciała. Uśmiechaj się do serca, wątroby, trzustki, nerek, narządów płciowych, nadnerczy. Jeśli nie wiesz, gdzie się one znajdują, myśl o nich, a ciało samo skieruje do nich energię.
Swój uśmiech poślij też wzdłuż przełyku do żołądka. Niech przejdzie przez cały układ trawienny. Następnie skieruj swój wewnętrzny uśmiech do mózgu, a później od podstawy czaszki wzdłuż kręgosłupa.

Technika ta pozwoli Ci pozbyć się bólu i napięć oraz zachować dobre samopoczucie fizyczne.

Wewnętrzny uśmiech wersja II
(na podst tekstu M. Wiszniewskiego)

Oddychaj spokojnie i głęboko, aż poczujesz przyjemne odczucie rozluźnienia w ciele. Zobacz i odczuje, jak z każdym oddechem napełnia cię białe światło. Z każdym wydechem pozbywasz się napięć i stresów. Pomyśl teraz o kolorze, który kojarzy ci się z radością życia. Wdychając powietrze napełniasz się swoim kolorem radości życia. Podczas wydechu kolor radości życia rozchodzi się po całym twoim ciele, wypełnia każdą komórkę twojego ciała. Cały czas oddychasz spokojnie i głęboko. Z każdym wdechem i wydechem czujesz jak radość życia przenika całe twoje ciało. Zobacz i odczuj, gdzie w twoim ciele jest punkt odpowiadający za radość życia. Zacznij napełniać ten punkt radością życia i uśmiechem. Oddychaj głęboko. Wyobraź sobie coś, co jest dla ciebie źródłem uśmiechu i radości. Poczuj ten uśmiech i radość. Wyobraź sobie, że uśmiech i radość wypełniają twój punkt radości i promieniują z niego na całe ciało. Następnie uśmiechaj się po kolei do różnych części swojego ciała. Wyobrażaj sobie swoje organy wewnętrzne, tkanki, kości. Uśmiechaj się do nich i przesyłaj im radość i miłość. Uśmiechaj się do różnych napięć, jakie pojawiają się w twoim ciele w związku z twoimi życiowymi problemami . Wyobraź sobie, że napięcia rozpuszczają się pod wpływem fali uśmiechu. Fala uśmiechu napełnia twoje ciało radością, zdrowiem i witalnością. Kiedy będziesz gotowy otwórz oczy i wróć tu i teraz.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia