...

Codzienny spacer

W zwykłych, codziennych czynnościach odkrywamy to, czego nie widać, nie słychać, docieramy do tego, co siedzi w naszych głowach, sercach i myślach. Wykorzystaj codzienny spacer do odkrywania siebie, wzmacniania głosu, pracy nad kondycją i oddechem.

Zrób tak, by codziennie przez najbliższy tydzień wybrać się na minimum 15- 30 minutowy spacer. I pamiętaj – żadnych wymówek. Nawet pogoda niech Cię nie zniechęca – ponoć nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Być może wciągnie Cię to tak, że zechcesz kontynuować ćwiczenie tak często jak się da.

„Wyprowadź siebie na spacer” – jak radzi Beata Pawlikowska. To jeden z najprostszych sposobów, na relaks, lepsze samopoczucie, dotlenienie organizmu, wzmocnienie serca i układu odpornościowego.

Dbając o ciało i umysł, o życiową równowagę, dbasz o swój głos. Poza tym, ten czas możesz dodatkowo wykorzystać.

Podczas spaceru możesz:

  • pracować nad kondycją – spaceruj w różnym tempie podczas jednego spaceru,
  • pracować nad oddechem – podczas spokojnego tempa pogłębiaj wdech (nosem) i wydłużaj wydech (nosem lub ustami),
  • medytować – wsłuchuj się w dochodzące dźwięki, wpatruj się w kolory, odkrywaj nowe miejsca, faktury;
  • ćwiczyć mięśnie – spacer w parku i w lesie wykorzystaj na kilka ćwiczeń rozciągających i innych, wykorzystuj drzewa, ławki,
  • wzmacniać narząd głosowy – w sprzyjających okolicznościach, gdy czujesz się bezpiecznie np. w lesie możesz dla zdrowia pokrzyczeć, wyrzucić z siebie z głosem wszystkie kłębiące się emocje, wykonywać ćwiczenia głosowe, śpiewać, ćwiczyć narządy mowy; ćwiczeń tych nie wykonuj w dni mroźne lub gdy wieje silny wiatr;
  • szukać odpowiedzi na pytania – gdy coś Ci nie daje spokoju, martwisz się o coś, szukasz rozwiązania, w Twojej głowie są pytania pozostające bez odpowiedzi – poszukaj ich podczas spaceru; zadaj je sobie głośno, tak, by je usłyszeć, być może podczas spokojnego spaceru usłyszysz na nie odpowiedź.
Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia