...

Na palcach

Nie zawsze pamiętamy o tym, że prawidłowa postawa ciała jest bazą do emitowania dźwięków bez większego wysiłku. W ciągu dnia warto zadbać o to, by ją poprawić; zmęczenie, stres, trema mogą wpłynąć na jej zniekształcenie. Zajmie to tylko chwilę, a nam będzie łatwiej i przyjemniej wydobywać dźwięki.

Ćwiczenie wzmacniające prawidłową postawę ciała

Zdejmij buty. Stań na palcach. Przez kilka sekund skoncentruj się na tym co odczuwasz i jak zachowuje się Twoje ciało. Poczuj podłoże w takim ustawieniu stóp, wsłuchaj się w ciało, w oddech. Zaobserwuj swoją sylwetkę w lustrze (jeśli masz taką możliwość) lub wczuj się w swoje ciało. Następnie zrób kilka normalnych kroków utrzymując taka postawę ciała, jakbyś nadal chodził na palcach.
Ten prosty trik możesz zastosować zawsze, gdy w ciele zauważasz zmęczenie, gdy odczuwasz napięcie, gdy głos zaczyna się męczyć.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia