...

Wdech bez wysiłku

Ćwiczenie uczy spokojnego pobierania powietrza powietrza podczas emitowania dźwięków, eliminuje napięcia mięśni i wysiłek podczas wdechu.

Zrób silny wydech, pozbądź się powietrza z płuc, pozostaw rozchylone usta i spokojnie poczekaj na wdech. Obserwuj, jak powietrze wpływa do płuc. Nie musisz go wciągać. Wystarczy, że dasz sobie czas na wdech. Jeśli jednak nie odczuwasz napływu powietrza, otwórz usta nieco szerzej, jak byś chciał/ chciała ziewnąć. Powtarzaj 5 – 10 razy i oswajaj się z uczuciem napływu powietrza do ciała, bez konieczności jego wciągania.

 

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia