...

Oddychanie przez słomkę

Ćwiczenie dla tych, którzy chcą pozbyć się napięcia i wzmocnić okolice brzucha i przepony oraz chcą poprawić i wydłużyć wydech. Wykonuj dwa – trzy razy dziennie ( a nawet częściej) przez kilka minut. Początkowo może kręcić się w głowie; jeśli tak się dzieje, ćwicz krócej i rób przerwy.

Przygotuj słomkę. Przyjmij wygodną pozycję stojącą lub siedzącą. Głowę trzymaj luźno na szczycie kręgosłupa, wyobraź sobie, że Twój kręgosłup wydłuża się ku niebu.  Rozluźnij ciało, oddychając we własnym rytmie z opuszczoną luźno żuchwą. Następnie włóż słomkę między wargi, unikaj zaciskania zębów, niech lekko opierają się na słomce. Trzymaj słomkę i powoli wykonaj wdech przez nos, następnie spokojnie i bardzo powoli wydychaj powietrze, kierując mały, zwarty strumień powietrza wprost do słomki. Wykonaj tyle oddechów przez słomkę, ile chcesz. Pamiętaj, by cały czas czuć swobodę i luz w ciele.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia