...

Ziewanie w towarzystwie

Ćwiczenie wzmacnia mięśnie podniebienia, pomaga w uzyskaniu wrażenia otwartego gardła, rozluźnia krtań, pogłębia oddech.

Przywołaj potrzebę ziewnięcia. Pomyśl, że jesteś na nudnym spotkaniu lub czujesz się bardzo zmęczony(a) i chce Ci się ziewać. Tak porządnie, jak rano po przebudzeniu. Nie wypada jednak ziewać tak ostentacyjnie, więc ziewaj z zamkniętymi ustami. Ziewanie przebiega jak zawsze, ale tylko jeden element się nie zgadza – usta pozostają zamknięte. Zauważ jednak, jak mocno pracują mięśnie podniebienia, rozsuwają się chrapy nosa, a klatka piersiowa otwiera się, oddech pogłębia.

Wykonuj 5 – 10 razy w jednej serii, kilkakrotnie w ciągu dnia. 

Zapamiętaj odczucie przestrzeni w tylnej części jamy ustnej i w gardle.

 

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia