...

Twój własny dźwięk

Ćwiczenie rozluźnia, otwiera ciało i krtań, pomaga znaleźć swój unikalny ton, pozbyć się blokad i znaleźć swój rytm działania. Wpływa również na stan ducha i relacje międzyludzkie.

Ćwiczenie wg Osho

Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt i nic nie będą ci przeszkadzać. Przyjmij wygodną pozycję i oddychaj spokojnie przez dłuższą chwilę. Kiedy będziesz gotowy, poczuj, jak z twojego gardła wydobywa się dźwięk – jęczenie, stękanie, brzęczenie. Poczuj falę dźwięku. Możesz wydobywać dźwięki, jakie chcesz; pozwól im na nieskrępowane wydobywanie się. Jeśli poczujesz, że twoje ciało kołysze się, niech tak się dzieje.
Poczuj, że dźwięk jaki jest w tobie to ogromny zbiornik, który chce eksplodować. Dopóki to się nie stanie, nie poczujesz lekkości. Pozwól, by dźwięk nad tobą zapanował. Ożyw ten dźwięk, nie musi mieć żadnego znaczenia, ma być twój, taki jaki chcesz. Możesz się przy tym kołysać, tańczyć. Wszystko zależy od ciebie, daj się poprowadzić dźwiękowi.

Ćwicz o dowolnej porze dnia, najlepiej rano, by dobrze zacząć dzień.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia