...

Rozwijanie umiejętności harmonizowania głosu

Naucz się dopasowywać do rozmówcy, by poprawić jakość komunikacji i zyskać lepszy kontakt z rozmówcą.

Ćwiczenie wg S. Andreasa i Ch. Faulknera

Wybierz jakąś sytuację, taką, w której czujesz się swobodnie, w której nie masz nic do stracenia. Druga osoba nie powinna znać Twoich zamiarów.
Rozmawiając, zwróć uwagę na tempo i ton głosu drugiej osoby. Spróbuj delikatnie dopasować swój głos, swoje tempo mowy do tempa mowy i brzmienia głosu rozmówcy. Zwróć uwagę na jakość komunikacji. Czy łatwiej czy trudniej porozumiewasz się z rozmówcą?
Po kilku minutach, jeśli udało Ci się dopasować, zmień brzmienie głosu, tempo mowy – niech różnią się one od tonu głosu i tempa mowy rozmówcy. Zauważ, czy i jak zmieniła się komunikacja. Czy jest łatwiej czy trudniej?
Ponownie dopasuj się do rozmówcy. Powinieneś odzyskać dobry kontakt, wymiana informacji powinna się poprawić.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia