...

Relaksujący oddech i dźwięk

Połóż się wygodnie na plecach. Pod głową możesz umieścić niewielką poduszkę lub ręcznik. Możesz włączyć spokojną muzykę, która będzie tłem dla ćwiczeń.Zamknij oczy. Wsłuchaj się w ciszę, w muzykę lub w odgłosy, które docierają z otoczenia.

1)
Wykonaj wydech – pozbądź się powietrza z płuc przez otwarte usta. Następnie zamknij usta i pozwól, by powietrze dotarło do płuc przez nos. Zatrzymaj to powietrze na ok. 2 sekundy i ponownie się go pozbądź przez otwarte usta. Powtórz 3– 5 razy.

2)
Wykonaj wydech – pozbądź się powietrza z płuc przez otwarte usta. Następnie zamknij usta i pozwól, by powietrze dotarło do płuc przez nos. Zatrzymaj to powietrze na ok. 2 sekundy po czym zacznij delikatnie mruczeć przez nos mmmm….. lub nnn… jednocześnie lekko opukując brzuch opuszkami palców. Poczekaj na następujący po mruczeniu wdech i powtórz ćwiczenie tyle razy, ile masz ochotę i ile potrzebujesz, by poczuć się lepiej.

3)
Wykonaj wydech – pozbądź się powietrza z płuc przez otwarte usta. Następnie zamknij usta i pozwól, by powietrze dotarło do płuc przez nos. Zatrzymaj to powietrze na ok. 2 sekundy po czym zacznij delikatnie mruczeć przez nos mmmm….. lub nnn…. jednocześnie dłonią, okrężnym ruchem masuj brzuch Poczekaj na następujący po mruczeniu wdech i powtórz ćwiczenie tyle razy, ile masz ochotę i ile potrzebujesz, by poczuć się lepiej.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia