...

Oddechowo – dźwiękowa rozgrzewka

Jeśli po świątecznej przerwie nie wróciliście jeszcze do formy, Waszym głosom brakuje energii, oddech nie współpracuje z dźwiękiem – przez najbliższe dni, kilka razy dziennie, wykonajcie to proste ćwiczenie. Możecie je wpisać także do codziennego zestawu ćwiczeń rozgrzewających głos.

Ćwiczenie wg Angeli Downey doda energii, pobudzi oddech, wyrówna go i zapobiegnie głośnemu wciąganiu powietrza. Dodatkowo obudzi dźwięki z całej skali Twojego głosu.

Biegniemy truchtem w miejscu lub w całym pomieszczeniu, jeśli mamy miejsce. Ramiona i ręce luźno wzdłuż ciała, zaczynami nimi poruszać na boki, w górę, w dół. Następnie z każdym biegowym krokiem wydychamy powietrze (jeden krok – jeden wyraźny wydech, wyrzucenie powietrza). Ćwiczymy przez minutę – dwie. Następnie wydech zamieniamy na dźwięk. Jeden krok biegowy – jeden dźwięk. Bawimy się dźwiękami („ha”, „hi”, „o”, „e” itp.) – mają to być dźwięki o różnej wysokości – niskie, wysokie, średnie, jasne, ciemne, ciche, głośne. Ćwiczymy rytmicznie w ten sposób przez następne dwie – trzy minuty. W razie konieczności – robimy przerwę.

 

 

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia