...

Roczny kurs Metody Feldenkraisa 10.2007 – 06.2008

 
Akademia Świadomego Ruchu
zaprasza na
roczny kurs Metody Feldenkraisa
edycja druga
październik 2007 – czerwiec 2008


Dla kogo jest ten kurs?

•    Dla osób, które chciałyby wykorzystać elementy tej metody w swojej pracy zawodowej, rehabilitanci, masażyści, psychologowie, trenerzy sportowi, nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy jogi, fitnessu, tancerze, aktorzy i inni.

•    Dla osób, które chcą usprawnić swój sposób poruszania się, zmniejszyć dolegliwości związane z bólem mięśni, stawów, czy też stanami przeciążeniowymi i stresem.

•    Osób pragnących zwiększyć swój repertuar ruchowy i rozwinąć potencjał ruchu.

•    Wszystkich tych, którzy lubią zadawać sobie pytania dotyczące funkcjonowania człowieka i szukać odpowiedzi w sobie, poprzez bezpośrednie doświadczenie.

•    Osób pragnących poruszać się sprawniej zwiększyć świadomość siebie, ruchu i ciała.

•    Dla osób pragnących intensywniej i regularnie doświadczyć Metody Feldenkraisa niż na cotygodniowych zajęciach lub sporadycznych warsztatach sobotnio niedzielnych.

•    Całej rzeszy tych osób, które mają inne niż powyższe powody by w takim kursie wziąć udział.


Poprzez uczestnictwo w kursie między innymi:

•    Poznasz funkcjonalne powiązania ruchowe na przykładzie wielu zróżnicowanych lekcji ruchowych.
•    Zdobędziesz umiejętność dokładniejszego obserwowania i analizowania ruchu, nie koniecznie w kategoriach oceniania jako dobry lub zły, ale jako odzwierciedlenie aktualnego stanu psychofizycznego, manifestującego się poprzez napięcie mięśni.
•    Zdobędziesz nowe umiejętności zawodowe, wzbogacisz swój warsztat pracy o nowe ćwiczenia i ich odpowiedni dobór dla indywidualnych potrzeb.
•    Poznasz kryteria optymalnego ruchu, tak aby móc korzystać z nich w trakcie własnej praktyki lub pracy z innymi.
•    Odkryjesz w sobie, nowe możliwości ruchowe, poznasz inną perspektywę patrzenia na siebie, swój ruch i ciało.
•    Nauczysz się uczyć w efektywny, łatwy i przyjemny sposób.

Kurs nastawiony jest głównie na pracę własną uczestników, na podążanie za własnym procesem rozwojowym. Na to będzie poświęcone ok 90 % czasu. Będą także elementy pracy w parach oraz obserwacja ruchu na sobie, tak aby uczyć się również od siebie wzajemnie, obserwacji, analizowania oraz akceptowania i szanowania odmienności w każdym z nas.

Format kursu: 9 spotkań weekendowych sobota – niedziela, godziny 10.00-18.00.

Terminy spotkań: Początek październik 2007; dokładne daty zostaną podane w późniejszym terminie.

Będzie to grupa zamknięta, tak aby, bazując na materiale przerobionym wcześniej, rozwijać się dalej.
Kurs odbędzie się jeśli do września zbierze się minimalna grupa 15 osób

UWAGA, TO NIE BĘDZIE KURS CERTYFIKACYJNY!!!
Jeśli jesteś zainteresowany/a otrzymaniem certyfikatu nauczyciela Metody Feldenkraisa  (czyli osoby mogącej prowadzić zajęcia z Metody ale jeszcze nie szkolić innych jak być nauczycielami), to warunkiem jest udział w 4 letnim treningu profesjonalnym, którego koszt obecnie wynosi około 15000 Euro. Kursy takie odbywają się w wielu miejscach na świecie i osobiście polecam, gdyż jest to fantastyczna przygoda odkrywania siebie. A przy okazji można zdobyć interesujący zawód. Więcej informacji o kursach certyfikacyjnych znajdziesz na stronie Międzynarodowej Federacji Feldenkraisa: www.feldenkrais-method.org.

Uczestnicy rocznego kursu otrzymają zaświadczenie Akademii Świadomego Ruchu o ukończeniu kursu, które to zaświadczenie tak jak wspomniano wyżej nie jest certyfikatem i nie uprawnia do prowadzenia zajęć z Metody Feldenkraisa. Warunkiem ukończenia i otrzymania zaświadczenia jest uczestnictwo w zajęciach i opłata za cały kurs.

Cena ok 2300 zł za cały kurs, (ok. 250 za spotkanie).Studenci i emeryci 10% zniżki.

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata zaliczki 300 zł.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Numer konta  87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

Ilość miejsc ograniczona.
Kurs odbędzie się w Warszawie. Kurs prowadzić będzie Jacek Paszkowski, mgr rehabilitacji, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Jacek ukończył warszawski AWF, wydział rehabilitacji, przez 9 lat po ukończeniu studiów pracował w USA jako rehabilitant. W trakcie pobytu w Stanach Jacek kształcił się w takich metodach pracy jak terapia czaszkowo krzyżowa, Zero balancing, uczestniczył również w półrocznym kursie Body Mind Centering. Tam też, w 2000 roku ukończył 4 letni trening dla nauczycieli Metody Feldenkraisa, którą studiował u takich nauczycieli jak Anat Baniel, Eilat Almagor, Carl Ginsburg, Steven Rosenholz, Frank Wildman, David Zemach Bersin. Po skończeniu treningu uczęszczał na kursy zaawansowane prowadzone przez Mię Segal, Francois Combeau a aktualnie uczestniczy w rocznym treningu „Trilogy” prowadzonym przez Larry'ego Goldfarba. Od powrotu do Polski w 2002 roku Jacek prowadzi warsztaty i praktykę prywatną opartą głównie na Metodzie Feldenkraisa. Jacek również uczy anatomii doświadczalnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem (www.instytutdmt.pl). Współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii IPSI w Warszawie. (www.ipsi.pl)

Podziel się

Zobacz więcej

Moje socialmedia