...

Relacja z warsztatów Speech Level Singing w Krakowie

W dniach 15 – 17 listopada 2006 r., w murach krakowskiego Teatru Starego odbyła się kolejna edycja warsztatów Speech Level Singing, zorganizowana przez certyfikowane nauczycielki tej metody w Polsce – Sonię Lachowolską i Paulinę Kujawską.

Warsztaty po raz kolejny poprowadził jeden z najbliższych współpracowników twórcy SLS, nauczyciel z 25 letnim doświadczeniem, utalentowany instrumentalista, kompozytor i aranżer- Dean Kaelin.

Dean oczarował uczestników nie tylko swoim głosem, ale również ogromną wiedzą, humorem i wielkim talentem pedagogicznym. 

Warsztaty zgromadziły nie tylko entuzjastów tej metody, ale także osoby poszukujące nowych metod pracy z głosem i informacji na temat Speech Level Singing. Dla nich przede wszystkim przeznaczone były zajęcia Master Class, wstęp do metody SLS. Dean przedstawił fundamenty SLS i zaprosił uczestników do dyskusji o problemach, których doświadczamy w czasie posługiwania się głosem. Zaraz potem wskazał ich źródła oraz pokazał, jak dzięki SLS możemy ich uniknąć. Rozwiązanie okazało się bardzo proste – uzyskanie balansu między powietrzem, a napięciem mięśniowy; niektórzy mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

W czasie warsztatu Why Does SLS work in Different Styles, Dean wielokrotnie powtarzał, że śpiewanie to opowiadanie historii. Ta część warsztatów przekonuje, że dzięki metodzie Speech Level Singing możemy ją opowiedzieć w każdym stylu.

Przekonanie to umocniło się zapewne dzięki możliwości wypróbowania działania SLS na konkretnych utworach i bardzo intensywnych lekcjach indywidualnych.

Wspaniała, przyjazna atmosfera warsztatów, rozmowy i wymiana doświadczeń  oraz wspólne podjadanie krakowskich precli to, oprócz fenomenu metody SLS, kolejne argumenty przemawiające za tym, by wybrać się na kolejną edycję warsztatów Speech Level Singing.

Podziel się

Zobacz więcej

Moje socialmedia