...

Drugi tydzień wakacyjnego luzu – poćwicz z nami

Kolejny wakacyjny tydzień niech będzie okazją do pogłębienia oddechu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak oddychamy. A żyjemy tak, jak oddychamy i oddychamy w rytmie naszego życia. Gdy dni pędzą jeden po drugim, brak w nich czasu na refleksję, odpoczynek i spokój - oddech staje się płytki, chaotyczny.

Stres i codzienne napięcia sprawiają, że oddychamy nerwowo. Szybko łapiemy powietrze, stajemy się jeszcze bardziej rozdrażnieni i niespokojni. Gdy oddychamy w ten sposób, łatwo tracimy siły i pogarsza się nasz nastrój. Odczuwamy coraz większe zmęczenie, natłok nieprzyjemnych myśli.

Taki oddech zmienia także nasz głos. Trudno jest mówić i śpiewać głosem silnym, dźwięcznym, gdy braknie tchu. Wytrzymałość krtani na wysiłek spada, gdy oddychamy bez angażowania w tę czynność dolnych części płuc.

To, czego nam najbardziej potrzeba, to spowolnienie oddechu, większe zaangażowanie mięśni oddechowych (oddychanie przeponą), uspokojenie i powrócenie do własnego rytmu oddychania. Jesteśmy w stanie to zrobić, gdyż w pewnym stopniu możemy oddech świadomie kontrolować – zatrzymać go, pogłębić, zmodyfikować częstotliwość wdechów i wydechów.

W nadchodzących dniach zachęcamy do:

Dołącz do nas!

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia