...

Trening czyni cuda z głosem

Trening czyni cuda. Nie za sprawą czarodziejskiej różdżki, ale dzięki wytrwałości, samodyscyplinie i regularności. Wspomagają go nasz wysiłek, zaangażowanie i uważność. To dzięki niemu cichy głos zyskuje siłę, a bełkot zamienia się w wyraźną mowę. Emocje zastępują nudę i monotonię, a strach przed mówieniem staje się czymś, co potrafimy oswoić.

Umiejętne i dobrze wykonywane ćwiczenia aparatu głosowego potrafią wyciągnąć z niego całe piękno i indywidualność. Uwolnią wszystkie jego odcienie i brzmienia.
Zmienią także nas, jeśli tylko pozwolimy sobie na autentyczne dźwięki – płynące prosto z serca, oczyszczone z upiększających filtrów i naszych wewnętrznych zahamowań.

nie ma głosów złych, brzydkich
nie ma takich, w których nic nie można udoskonalić
nie ma głosów, które nie mogłyby śpiewać

są głosy ze złymi nawykami
są głosy używane wbrew sobie
są głosy zaniedbane
są głosy, które się boją
są głosy, które pozostają zduszone
są głosy, które zamknęły się na emocje
są głosy żyjące w pełnym napięcia ciele
są głosy, które nie wiedzą, jak działać
są głosy, o które nikt się nie troszczy
są głosy, którym brakuje treningu

Trening, opieka, zaangażowanie potrafią zmienić głos. Nie musisz śpiewać na wielkich scenach, być gwiazdą rocka, słynnym mówcą, by posługiwać się głosem sprawnie i z gracją. Możesz cieszyć swoim głosem siebie i innych także na scenie codziennego życia. Systematyczny trening pozwoli Ci odkryć możliwości, jak drzemią w Twojej krtani. Codzienna praca pomoże Ci je rozwinąć.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia