...

Poznaj, jak zachowuje się Twoje ciało w stresie, by nie nadwyrężać głosu

Każde napięcie pojawiające się w ciele, to czynnik obciążający krtań. Napięcia blokują przepływ uczuć, energii, fali oddechowej. Nie pozwalają nam wyrażać emocji, powstrzymują je. W pewien sposób nas chronią. Wynikają również ze złej postawy albo stresu, na jaki jesteśmy coraz częściej narażeni.

Jesteśmy całością, głos jest częścią nas. Elementy ciała powiązane są wewnętrzną taśmą. Skutków napięć doświadczamy nie tylko w organach, które znajdują się w okolicy napięcia, ale także w innych częściach ciała, w krtani, stawie żuchwowo-skroniowym, klatce piersiowej czy w okolicy splotu słonecznego.

By nie narażać krtani na ten dodatkowy balast, dobrze wiedzieć, gdzie w ciele pojawiają się blokady, kiedy i jak nasze ciało odpowiada na pojawiający się stres.
Szukaj miejsc bolesnych, słabych, mniej sprawnych, chorych, słuchaj ciała, obserwuj jego reakcje na emocje, myśli. Przyjrzyj się swojej sylwetce, postawie ciała. Jakie ciężary dźwigasz w ciele? Co blokuje Twój głos, zaciska szczęki? Kiedy odczuwasz napięcie w krtani? Kiedy boli Cię gardło? Kiedy walczysz o dźwięk, siłujesz się ze swoim ciałem?

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia