...

Jaką wodę pić?

Krótkie przypomnienie. :-) Wodę trzeba pić, żeby nie dopuścić do przeforsowania głosu, uniknąć dyskomfortu czy problemów z krtanią. Warto wiedzieć, że niektóre dodatkowe składniki, jak np. gaz nasilają refluks, który przyczynia się także do chrypki, odchrząkiwania, podrażenia gardła i szybszego męczenia się głosu. Cukier w wodach smakowych z kolei zagęszcza śluz, co z kolei prowokuje do odchrząkiwania. Także temperatura wody ma znaczenie dla naszego brzmienia. Zwróćmy uwagę nie tylko ile pijemy, ale jakiej jakości płyny dostarczamy swojemu ciału.

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia