...

Izoluj się od hałasu

Hałas męczy, stresuje (to dodatkowe obciążenie dla organizmu) oraz sprawia, że mówimy/ śpiewamy głośniej i z większym wysiłkiem. Tracimy naturalność tego procesu, może pojawić się ból gardła i ogromny wysiłek związany z produkcją dźwięków.

Gdy emitujemy głos w otoczeniu pełnym hałasu, osłabia się kontrola słuchowa, która zapewnia nam możliwość korekcji wysokości i natężenia dźwięków. Łatwo przeciążyć głos, nawet go chwilowo utracić. Hałas to potężny przeciwnik, trudno z nim wygrać, ale możemy ograniczyć jego wpływ na nasz głos i samopoczucie.

W jaki sposób? Starając się o to, by pracować głosem w przestrzeni pozbawionej hałasu lub minimalizować jego wpływ na emitowanie dźwięków (np. zamykając okna, nie rozmawiać przy drodze o dużym natężeniu ruchu).

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia