...

Ćwicz uziemnienie podczas chodzenia

Tak łatwo uciec myślami od chwili obecnej. Pogrążać się w przeszłości, rozpamiętywać bolesne zdarzenia. Albo poszybować w przyszłość, do lepszego, wyobrażonego jutra. Uciekamy od tu i teraz, od siebie, tracąc to co najważniejsze – ten czas. Przeszłość minęła, nie musimy jej wskrzeszać. Przyszłość nadejdzie i tak. Nie traćmy energii, zainwestujmy ją w naszą obecność, życie, które właśnie się toczy. Przekierujmy ją na nasze ciało, by mieć z nim lepszy kontakt i by móc wykorzystać jego zasoby wtedy, gdy pracujemy (nad) głosem.

Aktywność fizyczna, spacer, ruch to czas, który możemy wykorzystać także do pogłębienia relacji z samym sobą i pracować nad ciałem – nie tylko rzeźbić mięśnie czy spalać kalorie, ale przede wszystkim, by być w nim obecnym. By poczuć się w nim bezpiecznie, by odnaleźć w sobie oazę spokoju. Te umiejętności są bazą do tego, by z naszego ciała dźwięki mogły płynąć swobodnie.

Poczuj grunt pod nogami – dosłownie i w przenośni. Zyskaj wsparcie, by móc otworzyć ciało i krtań. Ćwiczenie, które znajdziesz poniżej nie jest trudne. Wymaga tylko od nas chwili skupienia na sobie i wolniejszego tempa.

ĆWICZENIE  A. LOWENA

Podczas chodzenia staraj się świadomie poczuć, jak twoje stopy dotykają ziemi przy każdym kroku. Dlatego idź powoli, zwolnij trochę, by móc wsłuchać się w swoje ciało i pojawiające się odczucia. Niech ciężar ciała przenosi się na przemian na każdą ze stóp. Rozluźnij barki, oddychaj głębiej i zwracaj uwagę na to, by nie blokować kolan.
Zaobserwuj, czy odczuwasz:
– mocniejsze czucie podłoża
– lepszy kontakt z ziemią
– osadzenie ciała na stopach
Czy pojawia się poczucie bezpieczeństwa? Relaksu? Swobody?
Może bardziej odczuwasz swoje ciało? Mniej pogrążasz się w myślach?
Gdy już dobrze wczujesz ziemię, możesz próbować chodzić szybciej, zmieniać tempo, rytm kroków.

 

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia