Po raz pierwszy na easyvoice.pl? Mam dla Ciebie krótki przewodnik Zobacz

Szkolenia

EMISJA GŁOSU DLA NAUCZYCIELI – MÓWIĆ I NIE STRACIĆ GŁOSU.

Szkolenie stacjonarne

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Szkolenie prowadzi:

Niedyspozycje narządu głosowego kończą się czasem chorobą zawodową i wymagają długiej rehabilitacji, by przywrócić mu sprawność. Można temu zapobiec. Tego między innymi nauczysz się na szkoleniu stworzonym dla nauczycieli, uwzględniającym specyfikę ich pracy, typowe problemy i trudności.

Zapisz się na szkolenie

Ogromna część nauczycieli – tych, którzy dopiero zaczęli pracę oraz tych, którzy są w zawodzie już wiele lat – nie otrzymała podczas swojego procesu kształcenia odpowiedniego przygotowania do mówienia przez kilka godzin dziennie. W perspektywie lat prowadzi to do zniszczenia krtani i pojawiania się problemów z głosem. Niedyspozycje narządu głosowego kończą się czasem chorobą zawodową i wymagają długiej rehabilitacji, by przywrócić mu sprawność. Można temu zapobiec. Tego między innymi nauczysz się na szkoleniu stworzonym dla nauczycieli, uwzględniającym specyfikę ich pracy, typowe problemy i trudności.

Co robimy, czyli program obsługi głosu w praktyce

 • usuwamy wszelkie przeszkody uniemożliwiające mówienie bez wysiłku i zmęczenia
 • wykorzystujemy techniki naturalnego mówienia i metody psychostymulacji, by dotrzeć do swobodnego, organicznego głosu, którym posługujemy się przy minimalnym nakładzie pracy ciała
 • pracujemy nad tym, jak odciążyć krtań w procesie mówienia i naturalnie wzmacniamy głos, by był silny i nośny
 • uczymy się, jak uzyskać optymalne brzmienie i uniknąć nadwyrężenia strun głosowych
 • pracujemy z oddechem, by był bazą dla głosu
 • usprawniamy artykulację, by łatwiej i celniej przekazywać treści
 • bawimy się dźwiękami, by odkryć całą gamę głosów, które mogą być użyte w procesie dydaktyczno-wychowaczym
 • uczymy się jak dbać o głos, by był najlepszym narzędziem pracy i jak zapobiegać chorobom głosu
 • uczymy się jak samodzielnie można poradzić sobie z typowymi problemami i niedyspozycjami głosowymi
 • uczymy się, jak przygotować głos do pracy

Jak to robimy?

pracujemy w swobodnych, luźnych ubraniach

mało siedzimy, dużo leżymy, chodzimy, trochę stoimy, często skaczemy

ćwiczymy intensywnie, ale mamy też czas na odpoczynek i relaks

uczymy się nowych umiejętności poprzez ruch, masaż, zabawę

angażujemy ciało i umysł

do niezbędnego minimum ograniczamy wykłady

uczymy przez działanie

powtarzamy i łączymy nowe umiejętności w całość

przede wszystkim popełniamy błędy i uczymy się na błędach

przygotowujemy się do samodzielnej pracy i ćwiczeń po zakończeniu szkolenia

UWAGA!

Nie prowadzimy szkoleń i prezentacji podczas krótkich rad pedagogicznych, uczymy poprzez działanie i ćwiczenia, metodami warsztatowymi, które trwają minimum jeden lub dwa dni szkoleniowe Więcej o szkoleniach dla nauczycieli na stronie emisjaglosudlanauczycieli.pl

Aby kontynuować samodzielną pracę po szkoleniu

otrzymujesz podręcznik, który pomoże Ci uzupełnić niezbędne podstawy teoretyczne

materiały do samodzielnych ćwiczeń po zakończeniu szkolenia (pakiet ćwiczeń, materiały na CD)

certyfikat ukończenia szkolenia

kontakt z trenerem prowadzącym szkolenie

Dlaczego warto ćwiczyć z nami?

 • lubimy pracę z ludźmi i głosem – to nasza pasja
 • głos to dla nas część człowieka, dlatego traktujemy go z szacunkiem
 • głęboko wierzymy, że praca z głosem to nieskończoność...nieskończoność możliwości i rozwoju; dlatego nie nazywamy się ekspertami, ale trenerami - towarzyszymy w rozwoju, motywujemy, uczymy dobrych nawyków, pokazujemy, podpowiadamy i ciągle zadajemy pytania, badamy głos, przyglądamy się mu i odkrywamy
 • mamy za sobą wiele doświadczeń grupowych i indywidualnych, z głosami zdrowymi, dobrze brzmiącymi oraz przede wszystkim z głosami zmęczonymi, zniszczonymi, tymi, które określa się jako „słabe”, „z problemami”, „nieodpowiednimi do takiego zawodu”
 • według naszej filozofii nie ma ograniczeń wiekowych dla głosu, także gorsza kondycja czy jego stan nie są barierą – jeśli usuniemy jego przeszkody i stworzymy mu optymalne warunki do pracy, każdy głos może zabrzmieć lepiej
 • uważamy, że nigdy nie jest za późno by nauczyć się dobrze mówić i śpiewać
 • tworzymy autorskie ćwiczenia i programy pracy z głosem
 • od 2006 roku tworzymy i wydajemy www.easyvoice.pl unikalny serwis internetowy na temat emisji i psychologi głosu, przygotowujemy artykuły, ćwiczenia i publikacje do samodzielnej pracy
 • prowadzimy także serwis adresowany dla nauczycieli www.emisjaglosudlanauczycieli.pl, z bazą ćwiczeniową i podstawą bazą teoretyczną

Szkolenia otwarte

szkolenia w miejscach, do których możesz łatwo dotrzeć

lepsza komunikacja, swoboda i autentyczność

bazowy program szkolenia, który odpowiada na podstawowe problemy i potrzeby uczestników

intensywna praca i dobra zabawa

mała grupa szkoleniowa

materiały do dalszej, samodzielnej pracy

większa pewność siebie

szkolenie jednodniowe / szkolenie dwudniowe

Najbliższe szkolenia

 • 26 sierpnia 2017r. Toruń 349 zł
 • 7 października 2017r. Toruń 349zł
 • Warsztat 8h szkoleniowych. Przerwy kawowe. Komplet materiałów (podręcznik, płyta CD, materiały ćwiczeniowe).
  Po zapisaniu się otrzymasz potwierdzenie wstępnej rezerwacji wraz z informacjami nt. szkolenia oraz płatności.

Szkolenie zamknięte dla firm i instytucji

kameralna grupa

dobra zabawa

program szkolenia maksymalnie dopasowany do potrzeb i problemów uczestników zgłaszanych na wstępnym etapie organizacji szkolenia

porcja dobrej energii

indywidualne podejście do uczestnika

wzmocnienie pewności siebie

materiały do dalszej, samodzielnej pracy

kontakt z trenerem po zakończeniu szkolenia

integracja grupy

szkolenie jednodniowe / szkolenie dwudniowe

relaks i odprężenie

cykl szkoleń rozłożonych w czasie

Indywidualną ofertę otrzymasz pisząc na

biuro@easyvoice.pl
 • Nauczyłam się, że w emisji głosu nie ważny jest tylko głos/gardło/krtań, ale CAŁE ciało! Artykulacja! Postawa! Rewelacja! Dowiedziałam się, co zmienić, by mówić swobodniej – a tego oczekiwałam. Mam nadzieję na powtórki :-)

  —Justyna Owczarska, nauczyciel j. angielskiego
 • Zajęcia były bardzo interesujące. Dużo się nauczyłam praktycznie. Po zajęciach byłam zrelaksowana i miałam super humor. Było przesympatycznie. Dawno nie byłam na tak ciekawym kursie. Zajęcia prowadzone było ciekawie, czas się nie dłużył. Było super!!!Chcę jeszcze!!!

  — Iwona, nauczyciel wychowania fizycznego
 • Nauczyłem się jak pracować nad własnym głosem, jak mówić bez wysiłku i zmęczenia, jak wykorzystać walory głosu w pracy. Będę wykorzystywał zdobyte umiejętności w codziennej pracy oraz będę ćwiczył korzystając z podręcznika. Wiem, jak przygotować swój głos do pracy.

  — Krzysztof Jermakowicz, nauczyciel
 • Nauczyłam się prawidłowego oddechu niezbędnego do emisji odciążającej głos, Wiadomości te będę w dużym stopniu przydatne w mojej pracy. Prowadząca wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem w jej wyłożenie. Jej przygotowanie i prowadzenie zajęć oceniam celująco.

  — Renata, nauczycielka
 • Wiadomości i umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą bardzo przydatne, gdyż pracuję jako nauczyciel. Zajęcia spełniły moje oczekiwania, były przemyślane i precyzyjnie określały jak pracować nad emisja głosu.W programie szkolenia interesowało mnie wszystko w równym stopniu. Nauczyłam się jak ćwiczyć swój głos, jak wydobyć swoje możliwości głosowe. Podoba mi się, że otrzymałam też materiał pisemny, który pomoże mi kontynuować pracę nad emisją głosu.

  — Anna Łysiak, nauczycielka
 • Nauczyłam się, jak mówić, by nie „zużywać” głosu, jak prawidłowo oddychać w trakcie mówienia, jak w naturalny sposób wspomagać siłę głosu, jakie można stosować ćwiczenia rozluźniające organizm, kształtujące właściwą artykulację. Zdobyte wiadomości z pewnością będą przydatne w mojej pracy, gdyż głos jest w tej pracy podstawowym narzędziem. Dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy. Wiem, że pracując nad sobą i swoim ciałem mogę sprawić, że mój głos będzie mocny, a aparat mowy zdrowy. Bardzo rozległa wiedza i umiejętne jej wykorzystanie przez prowadzącą; doskonały kontakt z uczestnikami zajęć. Interesujące warsztaty.

  — Ola, nauczycielka
 • Kompetentny wykładowca, szybkie tempo, NIE było elementów przestoju. Stała się jasna gospodarka oddechem. Nauczyłam się oddychać prawidłowo, swobody i głośnego mówienia, kontrolowania głosu i dużo więcej.

  — Stanisława Szokal-Egid, nauczyciel j.angielskiego
 • Szkolenie było bardzo potrzebne dla nauczycieli. Zajęcia zwróciły uwagę na znaczenie emisji głosu. Nauczyłam się rozpoznawania dźwięków, oddychania i ćwiczeń emisji głosu.

  — Daria, nauczycielka
 • Zajęcia oceniam na ocenę bardzo dobą,. Wiedza przekazana została w sposób jasny i ciekawy. Ważne dla mnie było ciepło, które można odczuć od osoby prowadzącej. Podczas zajęć była atmosfera życzliwości, zrozumienia i świetnie się bawiłam. Zajęcia ciekawe, duże zaangażowanie prowadzącej, dużo ćwiczeń usprawniających narządy mowy.”

  — Dorota Goliszewska, nauczycielka
 • Bardzo miła osoba, świetnie nawiązująca kontakt, profesjonalnie prowadzone zajęcia. Prowadząca w profesjonalny sposób przekazała wiedzę. Nie odczułam zmęczenia czy znużenia podczas wielu godzin szkolenia. Wiem, w jaki sposób mówić bez zmęczenia. Żałuję, że tak późno zapisałam się na tego rodzaju szkolenie. Było warto!!! Nauczyłam się poprawnie oddychać, jak dbać o głos, prawidłowo emitować głos i krzyczeć bez bólu. Wiadomości bardzo się przydadzą, myślę, że wykorzystam zdobytą wiedzę w ogromnym stopniu. Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Świetna atmosfera, profesjonalne przekazanie wiedzy. Można odczuć, że prowadząca kocha to, co robi. Serdeczne dzięki.

  — Izabella Nycz, nauczycielka
 • Szkolenie oceniam na 6 ponieważ rzadko zdarza się ktoś tak mądry, z taką wiedzą, który umie to wszystko przekazać i 'zarazić' innych; wspaniale przeprowadzone. Zajęcia nauczyły i pokazały jak pracować głosem. Nauczyłam się jak dbać prawidłowo o siebie, swój głos, który po tym szkoleniu nabrał dźwięku i uznania u samego właściciela

  — Honorata Pruś, nauczycielka
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.